• PROJEKTOWANIE WNĘTRZ PRYWATNYCH

    PROJEKTOWANIE WNĘTRZ PRYWATNYCH

  • PROJEKTOWANIE WNĘTRZ PRYWATNYCH

    PROJEKTOWANIE WNĘTRZ PRYWATNYCH

  • PROJEKTOWANIE WNĘTRZ PRYWATNYCH

    PROJEKTOWANIE WNĘTRZ PRYWATNYCH

1. SPOTKANIE Z KLIENTEM

W pierwszym etapie projektant wnętrz spotyka się z Klientem. To właśnie wtedy ustala się ogólne koncepcje i założenia, a także określa wielkość, kształt i cenę projektu. W przypadku akceptacji zostaje podpisana umowa. Dalej, następuje przekazanie dokumentacji technicznej nieruchomości lub, w przypadku gdy jej nie ma, przeprowadzona zostaje inwentaryzacja istniejących pomieszczeń/obiektów. Architekt wnętrz na życzenie Zleceniodawcy może również zaaranżować spotkanie w salonach z wyposażeniem. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż Klient ma możliwość zapoznania się z materiałem bądź produktem.

Projektowanie wnętrz Poznań

Architekt wnętrz Poznań

2. SZKICE I KONCEPCJE

Przygotowywana jest wstępna koncepcja dla danego budynku. Są to szkice koncepcyjne i wstępne wizualizacje mające na celu pokazać zamysł architekta. Projektowanie wnętrz na tym etapie obejmuje ustalenie układu funkcjonalnego w kilku wariantach, do wyboru przez Zleceniodawcę. Układ funkcjonalny najczęściej zawiera zmiany w podziale ścian, okien, drzwi, widoki podziału podłóg, mebli, rozmieszczenia oświetlenia i elektryki. Wizualizacje wstępne pokazują natomiast dane pomieszczenie z ujęcia perspektywy.


3.PROJEKT WŁAŚCIWY

W tym momencie Klient ma możliwość naniesienia swoich uwag, wniosków i poprawek związanych z ostateczną aranżacją wnętrza. Korekta może odbywać się w naszej pracowni w Poznaniu, domu Klienta lub na budowie. Brane są pod uwagę wszelkie spostrzeżenia Usługobiorcy na przykład: rodzaj płytek, mebli itp. Klient może także zgłaszać elementy, fragmenty wyposażenia, które sobie upodobał. Zostaje wykonana fotorealistyczna wizualizacja obiektu. Również po niej jest możliwość naniesienia poprawek.

Po akceptacji przez Zleceniodawcę wizualizacji architekci i projektanci wnętrz przystępują do wykonania rysunków technicznych dla wykonawców. Są to szczegółowe rysunki zawierające układy pomieszczeń wraz z instalacjami (bez pieczątek budowlanych), przekroje, rzuty i widoki.

Gdy zostaną wykonane projekty techniczne można przygotować zestawienie materiałowo – ilościowe w oparciu o istniejącą bazę. Oznacza to, że nasze plany uwzględniają ilość poszczególnych materiałów niezbędnych do ich realizacji. Całość zostaje wydana i spięta w formie książeczki, do której dołączamy płytę z wizualizacjami. Projekt może być przesłany również w wersji elektronicznej, na przykład w formacie PDF.

Na życzenie Klienta istnieje możliwość przeliczenia i wykonania wstępnego kosztorysu robocizny fachowców. Współpracujemy ze sprawdzonymi ekipami specjalizującymi się w różnych pracach budowlanych. Dzięki temu jesteśmy w stanie postawić budynek od początku, aż po aranżację wnętrz wraz z meblami, lub wykonać kapitalny remont obiektu.

Po zakończeniu tego etapu Nabywca może również skorzystać z usługi nadzoru autorskiego. Jest ona ustalana indywidualnie i zależy od wielkości obiektu i stopnia skomplikowania prac. Architekt wnętrz nadzoruje ekipy wykonawcze czy praca wykonywana jest zgodnie z wykonanymi przez niego rysunkami i planami. Rozwiązuje też problemy powstałe bezpośrednio na budowie.

Wycena nieruchomości Poznań

MICHAŁ SNELA

ul. Grodziska 53, Poznań 60-564 Poznań

URSZULA NOWACKA-SNELA

ul. Topolowa 1864-530 Kazimierz